Спортивні свята
Консультація фізінструктора
Як правильно організувати заняття фізичними вправами вдома?
Заняття фізичними вправами повинні займати не більше 10 – 15 хвилин, але проводити їх слід регулярно (наприклад, через день), оскільки лише регулярність забезпечує оздоровчий ефект. Надмірні фізичні навантаження дитяті протипоказані, оскільки м'язи і
кістки ще не сформовані повністю. Крім того, не рекомендується переходити до наступної вправи, якщо попередня не освоєна.
Де і як займатися фізичними вправами?
Для занять дитини фізичними вправами підійде будь-яке місце в кімнаті, яке слід звільнити від сторонніх предметів і небезпечних речей (стільців, табуретів, предметів, що б'ються). Бажано придбати мінімальний спортивний інвентар: скакалку, роликовий массажер, м'яч, гімнастичну палицю розміром 70-80см, еспандер для розвитку ще слабких дрібних м'язів кисті і пальців рук. Зберігати спортивний інвентар потрібно в спеціальному місці. Якщо можливо, проводьте заняття і на відкритому повітрі – у дворі, в найближчому парку. Для цього вам знадобляться футбольний або баскетбольний м'ячі. Візьміть з собою скакалки, невеликий м'яч для метання, ракетки і волан для бадмінтону. Взимку особливо корисні лижні вилазки і катання на санках – прекрасні засоби для оздоровлення, тренування сердечно – судинної і дихальної систем, м'язового апарату. Діти із задоволенням займаються фізичними вправами разом з батьками.Головне в залученні дитяти до занять фізичними вправами – особистий прикладдорослих - батьків, їх мудрість і терплячість.
ПОРАДИ БАТЬКАМ:
Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою. Як ви відноситеся
до фізичного розвитку, так і відноситиметься ваша дитина.Висока самооцінка
– одна з потужних стимул - реакцій для дитяти виконувати будь-яку роботу,
будь то домашні завдання або уранішня гігієнічна гімнастика. Підтримуйте в
своїй дитині високу самооцінку – заохочуйте будь-яке його досягнення, і у
відповідь ви отримаєте ще більше старання. На заняттях фізичною культурою
необхідно витримувати єдину «лінію поведінки» обох батьків – не
повинно бути протилежних розпоряджень (мама- «перестань бігати»;
тато – «побігай ще хвилин п'ять»). Якщо це відбувається – ні про яке
позитивне відношення дитяти до фізкультури мови бути просто не може.
Спостерігайте за поведінкою і станом свого малюка під час занять фізичними вправами. Інколи батьки не можуть зрозуміти, чому дитя вередує, не виконує, здавалося б, елементарних розпоряджень батьків. Причиною може бути і втома, та якесь приховане бажання (наприклад, дитина хоче швидше закінчити заняття фізкультурою, щоб поглянути цікаву телепередачу). Постарайтеся зрозуміти причину її негативних реакцій. Не жалійте часу і уваги на те, щоб встановити з нею душевний контакт.
ПРО РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ МАЛЯТ
Розвиток рухових умінь малюка дозволяє одночасно формувати як його особисті якості (воля, наполегливість, кмітливість), так і привчати до дисципліни.Правильно організоване фізичне, зокрема рухове виховання, є запорукою формування у дитини звички до здорового способу життя.Пам'ятайте, що координація рухів у дітей раннього віку розвивається переважно під час гри та самостійної рухової діяльності.
• Важливо створити належні умови для того, щоб дитина могла вільно рухатися як вдома, так і на вулиці. Не варто стримувати природну активність малюка, краще надати йому можливість ходити, бігати, залізати на гірку таспускатися з неї, кидати м'яч та сніжки, копати лопаткою в пісочниці, возити за мотузочку іграшкові машинки тощо.
Ігрова рухова діяльність дитини є умовою поступового зміцнення її м'язів, удосконалення координації рухів, розвитку спритності.
• Не слід постійно оберігати малюка від можливих падінь, та ударів, весь час водити його за руку. Наслідком такого виховання, як правило, стає наступне відставання у розвитку рухової гімнастики дитини.
• Разом із тим даючи дитині певну свободу, потрібно вчити її бути обережною, спрямовувати її рухову активність на пізнання навколишнього середовища.
• У жодному разі не дорікайте дитині за її невдачі, невміння, незграбність. Виховуйте в малюка цілеспрямованість та впевненість у собі.
• Повсякчас прагніть того, щоб рухові вправи, ігри та заняття приносили дитині радість і задоволення, тоді й успіхи будуть більш значними.
• Найкраще малюк досягає успіху, коли ви граєтеся разом із ним, а він вас наслідує.
• Під час фізичного виховання дитини обов'язково слід враховувати її індивідуальні психічні особливості. Якщо малюк за вдачею боязкий, невпевнений у собі, його треба постійно підбадьорювати, хвалити навіть за найменше досягнення.
• Занадто спокійну та неквапливу дитину доцільно частіше залучати до рухливої гри, зацікавлювати новою іграшкою чи вигадуванням якоїсь неординарної ситуації.
Консультація для батьків «Театр у русі – збереження і зміцнення здоров’я дошкільників».
Здоровий спосіб життя -
це спосіб життєдіяльності людини,
метою якого є формування,
збереження і зміцнення здоров’я
Сучасні умови життя та професійної діяльності являють високі вимоги до стану здоров’я, психічної стійкості, фізичного розвитку особистості. Тому ідеї цінності здоров’я як основи всіх подальших успіхів у розвитку людської особистості, самопізнання і самовдосконалення повинні сьогодні домінувати і бути головним у роботі з дітьми дошкільного віку. Збереження і зміцнення здоров’я дітей - одне з головних стратегічних завдань країни. Воно регла-ментується і забезпечується різними нормативно-правовими документами.
Першочергова роль у збереженні і формуванні здоров’я належить самій людині, її способу життя, її цінностям, установкам, ступеню гармонізації її внутрішнього світу і відносин з оточенням.
Здоровий спосіб життя - складне явище. Воно містить в собі матеріальні і духовні цінності, характеризується непростим специфічним процесом соціальної діяльності і формується упродовж життя. Теоретичні знання, які дозволяють формувати культуру здорового способу життя, зароджуються разом з культурою суспільства.
У зв’язку з цим, проблема збереження здоров’я дошкільнят і виховання культури здорового способу життя у дітей представляє особливий інтерес для педагогів.
Реалізація найважливіших положень пов’язаних з охороною і зміцненням здоров’я дітей, активізувала пошук нових технологій фізкультурно-оздоровчої роботи.
Однак варто зауважити, що формування у дошкільників знань, умінь і навичок повинно інтегруватися в доступні та цікаві їм види діяльності. Такою діяльністю є фізкультурне заняття поєднане з театралізованою діяльністю, адже театралізовані ігри користуються у дітей незмінною популярністю та суттєво впливають на всебічний розвиток дитини.
Добір цікавих і доступних фізичних вправ, використання імітаційних та ігрових завдань сприяє розвитку інтересу у дитини до рухів, які вона вивчає. Дошкільнята із задоволенням стрибають, як «зайчики»; виконують ходьбу чітким кроком, як «фізкультурники на параді»; йдуть по колоді, як «туристи по містку через струмочок».
Правильно організована рухова діяльністьв поєднанні з театралізованою впливає
на формування фізичних та творчих здібностей дитини. Саме така діяльність здійснює
безпосередньо практичний зв’язок дитини з навколишнім світом і цей зв’язок лежить
в основі розвитку її фізичних та психічних процесів. Тому виникла ідея створити гурток
«Театр у русі».
Театралізовані гурткові заняття фізичними вправами дають можливість застосувати
вправи різної спрямованості, які дозволяють різнобічно впливати на організм і
одночасно вирішувати оздоровчі, виховні та навчальні завдання.